Polecamy...

Czym jest Masterpass?

19 Luty
2017

Internetowe usługi płatnicze należą do jednej z prężniej rozwijających się gałęzi nowych technologii. Statystyki pokazują, że już kilka milionów Polaków korzysta z nowych rozwiązań na co dzień, a według Polskiego Standardu Płatności, w 2017 wykonano ponad 33 miliony operacji internetowych za pomocą tylko jednej metody! Nowy sposób na wygodne i bezpieczne płatności w Internecie przygotował dla swoich klientów Mastercard. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, koniecznie przeczytaj artykuł poniżej.

Czym jest Masterpass?
Mastercard to jedna z największych na świecie organizacji płatniczych, który od wielu lat pracuje nad podwyższeniem standardu płatności internetowych. Jeszcze do niedawna klienci Mastercard mogli korzystać z platformy Mastercard Mobile, która została przygotowana specjalnie na potrzeby polskiego rynku. Mastercard Mobile było systemem, który pozwalał na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, opłacania parkingów, ubezpieczeń podróżnych lub podobnych drobnych usług za pomocą aplikacji mobilnych typu SkyCash czy mPotwór. Dzięki tym aplikacjom mieliśmy możliwość podłączenia kart płatniczych i opłacania wymienionych wyżej usług bez konieczności stania w kolejkach. Mastercard Mobile było dostępne dla klientów np. Alior Banku czy T-Mobile Usługi Bankowe. Obecnie Mastercard zaproponowało unowocześnioną technologię, cyfrowy portfel Masterpass (który obsługują obecnie BZ WBK, Raiffeisen Polbanku, BGŻ BNP Paribas i Pekao SA). Na czym polega działanie takiego cyfrowego portfela?

Szybkie płatności on-line
Głównym celem elektronicznego portfela jest wykonywanie szybkich płatności on-line w prosty i efektywny sposób. Liczy się wygoda i zadowolenie klienta. Jak to działa? Robiąc zakupy on-line przy przechodzeniu do wirtualnego koszyka mamy do wyboru kilka opcji zapłaty. Jedną z tych opcji jest właśnie Masterpass. Po wybraniu opcji zapłatą Masterpass, system przenosi nas do wirtualnego portfela, do którego musisz się zalogować. Następnie musimy zaakceptować taką transakcję - i zakupy zostały zrobione! O czym należy pamiętać? Przede wszystkim, przed pierwszym skorzystaniem z cyfrowego portfela musisz aktywować go na stronie internetowej jednego z banków partnerskich. Dzięki temu system będzie widział, z jakiej karty korzystasz i właśnie z niej pobierał środki na opłacanie transakcji. Czy to bezpieczne? Pamiętaj, że możesz zaznaczyć opcję, by podczas każdej transakcji weryfikować kartę płatniczą, np. za pomocą kodu CVV (trzycyfrowego kodu na odwrocie karty) lub kodu SMS przysłanego na twój numer telefonu.

To może Cię zainteresować