Polecamy...

Dlaczego warto korzystać z płatności mobilnych?

4 Marzec
2018

Na polskim rynku mobilne usługi bankowe rozwijają się wyjątkowo sprawnie. Z miesiąca na miesiąc do różnych projektów dołączają coraz to nowe banki, a tym samym przybywa użytkowników. Szacuje się, że z usług płatności mobilnych korzysta już około 6 milionów osób – takie dane przedstawia nam Polski Standard Płatności. Dziś postaramy się znaleźć wszystkie zalety wspierania rozwoju nowych technologii na polskim rynku. Jeśli interesuje cię ten temat, koniecznie przeczytaj artykuł poniżej.

Po pierwsze, coraz więcej świadomych konsumentów
Rozwój mobilnych usług bankowych napędzają świadomi konsumenci. Kim jest świadomy konsument? To osoba, która odpowiedzialnie korzysta z nowych metod – czyli czyta regulaminy, zanim zgodzi się na np. przetwarzanie danych osobowych, sprawdza platformy, które rozliczają płatności (czy np. mają uprawnienia na prowadzenie działalności), jest na bieżąco z wszelkimi aktualizacjami i informacjami. Świadomy konsument ma także wymagania wobec technologii których używa, co z kolei wpływa na podwyższanie standardów przeprowadzonych kontroli i badań. Rynek usług stara się odpowiadać na zapotrzebowanie użytkowników. Jak widzimy, to obopólna korzyść.

Po drugie, wygoda
Korzystanie z mobilnych płatności to niesamowita wygoda dla użytkownika. Obecnie zdecydowana większość społeczeństwa na co dzień używa smartfonów do załatwiania swoich spraw – dzwonienia na drugi koniec świata, czatowania, odpisywania na maile, kręcenia filmów, robienia zdjęć, przeglądania Internetu… wystarczy przejechać się kilka minut tramwajem, żeby zauważyć, jak bardzo pochłania nas wirtualny świat. Dlaczego nie wykorzystać tego potencjału do czynności powtarzalnych? Dzięki płatnościom mobilnym nie musisz mieć przy sobie ani gotówki, ani karty płatniczej by robić zakupy stacjonarne, albo te przez Internet. To bardzo wygodne i ułatwiające życie rozwiązanie.

Po trzecie, nieskomplikowane działanie
Niektórzy obawiają się, że nie poradzą sobie w obsłudze aplikacji. Nic bardziej mylnego – aplikacja właściwie zrobi wszystko za nas, wystarczy podążać za pojawiającymi się instrukcjami. W wirtualnym sklepie jest dostępnych wiele różnego rodzaju aplikacji, które służą płatnościom mobilnym – warto przetestować kilka z nich, by wybrać najbardziej wygodną dla siebie. Dzięki aplikacjom oszczędzasz czas i pieniądze, bo większość z nich jest dostępna całkowicie za darmo, a ich koszty pokrywają się z kosztami związanymi z obsługą prowadzenia rachunku w banku. Poza tym nawet najprostszy smartfon pozwala na wypróbowanie aplikacji. Nie zwlekaj!

To może Cię zainteresować