Polecamy...

Formy płatności w Internecie

26 Luty
2017

Nie będzie przesady, jeśli powiemy, że Internet stał się dla nas drugim światem. Przed ekranami spędzamy przeciętnie po 8-9 godzin dziennie, a i tak są to pewnie mocno zaniżone statystyki. Za pośrednictwem Internetu robimy dosłownie wszystko, w tym „ogarniamy” codzienne sprawy takie jak płacenie za rachunki, zakupy czy rezerwowanie biletów lotniczych na wakacje. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na korzystanie z usług internetowych w celach konsumenckich, szybko rozwijają się przeróżne metody płatności. Jeśli interesuje cię ten temat, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

”Tradycyjne” przelewy on-line przez twój bank
Z tzw. tradycyjnych przelewów on-line korzysta najwięcej ludzi z różnych grup wiekowych. Dlaczego wybierają takie rozwiązanie? Po pierwsze, zrobienie takiego przelewu jest bardzo proste, bo wymaga podążania za instrukcjami, które podsyła strona banku, na którym prowadzi się swój rachunek. Po drugie, wciąż panuje przekonanie, że płacenie w ten właśnie sposób jest bezpieczniejsze od innych metod – bardzo często banki wymagają od nas kilku kroków do zaakceptowania takiej transakcji (powtórzenie strony z danymi osobowymi, aby upewnić się, że wszystko zostało dobrze wpisane, wpisanie kodu z SMS). Po trzecie, tego typu przelewy były naturalnym przejściem od przelewów wysyłanych pocztą. Tak jak wspomnieliśmy, zapotrzebowanie na rynku rośnie, więc mamy do wyboru o wiele więcej metod płacenia przez Internet.

Wirtualne portfele internetowe
Posiadając swój elektroniczny portfel gwarantuje bardzo szybkie przeprowadzanie transakcji. Do najbardziej znanych platform internetowych, na których możesz założyć swoją wirtualną portmonetkę należą PayPal i Moneybookers. Co musisz zrobić? Po pierwsze, zarejestrować się, a po drugie, doładować konto dowolną kwotą. Istnieje także możliwość podpięcia do konta naszej karty płatniczej (debetowej lub kredytowej). Jakie są plusy używania elektronicznych portmonetek? Przede wszystkim wymienione przez nas platformy działają na całym świecie, więc nie ma znaczenia, w jakiej walucie będziemy robić zakupy on-line. Po drugie, tak jak już padło powyżej, tego typu transakcje są bardzo szybkie. Po trzecie, transakcje płatnicze, wysyłanie i odbieranie pieniędzy nie generuje dla nas żadnych kosztów. Bardzo łatwo więc robić zakupy np. na eBayu. Kolejną zaletą portfeli elektronicznych jest bezpieczeństwo użytkowania - jako, że to globalne systemy, są chronione przez największe agencje informatyczne. Czy portmonetki mają wady? Przede wszystkim długi czas oczekiwania na rozwiązanie problematycznych sytuacji (z racji światowego zasięgu).

To może Cię zainteresować