Polecamy...

Jaka jest najlepsza metoda płacenia przez Internet?

21 Luty
2017

Jakie cechy powinno spełniać najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o internetowe transakcje płatnicze? Szybkość transferu, bezpłatne przelewy, wysokie bezpieczeństwo transakcji, dostępność, prosta formuła, a może wszystkie naraz? Nad tą kwestią pocą się specjaliści od nowinek technologicznych, wszystko po to, by ułatwić nam codzienne życie. Jaka jest najlepsza metoda płacenia przez Internet, z której możemy skorzystać od zaraz? Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, koniecznie przeczytaj artykuł poniżej.

Najpopularniejsza metoda na całym świecie – przelew bankowy
W Polsce ponad 80% transakcji jest przeprowadzanych właśnie za pomocą przelewów internetowych, tzw. e-przelewów. Czy ta metoda spełnia postawione przez nas we wstępie wymagania? Szybkość: zależy od opcji. Wysyłając pieniądze szybkim przelewem on-line dochodzą one na konto odbiorcy w ciągu kilku minut. Rozliczenie standardowego przelewu zależy od godzin sesji rozliczeniowych danego banku, zazwyczaj od poniedziałku do piątku wypada po 2-3 sesje przychodzące i 2-3 sesje wychodzące. Koszty: coraz więcej banków udostępnia swoim klientom krajowe e-przelewy zupełnie za darmo. Inaczej jest z przelewami zagranicznymi, za które musimy słono zapłacić, a dodatkowo ponieść koszty przewalutowania. Bezpieczeństwo: banki zapewniają najwyższej jakości systemy zabezpieczeń. Dostępność: z internetowych usług bankowych może skorzystać każdy klient danego banku, w Polsce nie znajdziemy już banku, który nie miałby swojej strony internetowej.Poziom trudności: tutaj wiele zależy od szaty graficznej, ale zwykle przelew bankowy w wyglądzie nie różni się zbytnio od tego, który wypisujemy na blankiecie.

SMS Premium
SMS Premium, czyli tzw. płatności zdalne. Korzystamy z nich zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy wykupić dostęp do jakiegoś artykułu, zagłosować w plebiscycie, wysłać pieniądze na potrzeby zbiórki charytatywnej lub odblokować np. wynik testu psychologicznego zrobionego on-line. Szybkość: natychmiastowa transakcja. Koszty: tutaj wszystko zależy od usługi, zwykle są to drobne usługi, więc koszt takiego SMS jest niski. Ale przestroga – warto czytać regulaminy, bo czasem drobnym druczkiem (chociaż to nielegalne) ukrywa się całkiem spore kwoty. Bezpieczeństwo: SMS Premium nie jest szczególnie chroniony, bo dotyczy drobnych usług. Dostępność: każdy, kto ma telefon (i środki na koncie) może skorzystać z płatności zdalnych. Poziom trudności: niski, wystarczy wpisać odpowiedni kod i wysłać na podany numer.

Inne metody
Warto poczytać także o wirtualnych portmonetkach typu PayPal oraz płatnościach gotówkowych.

To może Cię zainteresować