Polecamy...

Najnowsze metody płatności online

9 Kwiecień
2019
Dzisiejsze sklepy internetowe są całkiem odmienne niż ich bardziej tradycyjne warianty. W obu jednak wypadkach musi odbyć się sprzedaż i zakup, a więc transakcja. W sklepie internetowym również za nabyte produkty czy też usługi trzeba zapłacić sprzedawcy. Branża e-commerce różni się jednak od tradycyjnej tym, że środków pieniężnych za usługę nie otrzymuje się bezpośrednio. W celu otrzymania zapłaty każdy e-przedsiębiorca musi koniecznie zapewnić swoim klientom jak najbogatszy wachlarz form płatności. Opisujemy nowoczesne sposoby płatności online.

W sklepie internetowym przebieg płatności odbywa się drogą internetową, co oznacza, że pieniądze wirtualnie przelewane są z konta klienta na konto e-przedsiębiorcy. Na samym początku rynku e-commerce klienci mieli obawy co do bezpieczeństwa bojąc się zagrożeń związanych z płaceniem w sieci. Szybko jednak obawy zweryfikowały wysokiej jakości systemy zabezpieczeń oraz powstanie zaufanych platform aukcyjnych. Współczesne, innowacyjne metody płatności internetowych są wyjątkowo bezpieczne a przy tym wyjątkowo wygodne. Nic więc dziwnego, że Polacy pokochali zakupy w sieci do tego stopnia, że z chęcią zapoznają się z każdą nowinką w dziedzinie e-transakcji. Na tak dynamicznie rozwijającym się rynku pojawiają się coraz to nowe opcje mające sprawić, że zakupy online staną się jeszcze prostsze i szybsze.

Visa Checkout
Jest to odmiana portfela elektronicznego. Forma ta przeznaczona jest dla tych, którzy bardzo często robią zakupy online, przy użyciu technologii mobilnej. Wystarczy zarejestrować się w systemie i zapisać w nim dane swoich kart płatniczych, aby móc szybko płacić online za kolejne zakupy. Z usługi można swobodnie korzystać na różnych urządzeniach, jak komputer, tablet oraz telefon komórkowy. 

System BLIK
BLIK to polski system płatności mobilnych. Rozwiązanie uruchomiono z inicjatywy kilku banków, a zostało opracowane na bazie płatności mobilnych IKO. Aby dokonać płatności w sklepie stacjonarnym lub online system używa sześciocyfrowego kodu, wyświetlanego na telefonie przez aplikację mobilną banku. Kod ten może też służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, dokładnie w takim sam sposób, jak byśmy płacili kartą. Precyzując – płatność w systemie BLIK polega na realizacji transakcji przy użyciu telefonu. Oznacza to, że nie potrzebujemy już gotówki i karty płatniczej, ponieważ do wszystkiego wystarczy nam telefon, który przecież i tak zawsze mamy przy sobie. Rozwiązanie to pozwala też płacić za produkty w sklepie stacjonarnym. Jeśli dana osoba chce korzystać z BLIK-a jako klient danego banku nie musi wgrywać specjalnej aplikacji, ponieważ system zintegrowano ze standardowymi aplikacjami mobilnymi banków.

E-raty
Rozwiązania ratalne pozwalają na robienie zakupów przy opcji tzw. „płatności odroczonej”. Działa to tak, że to operator płatności internetowy, jak Dotpay, płaci e-przedsiębiorcy wymaganą kwotę, a klient sklepu dostaje upragniony produkt oraz określony czas na uregulowanie swoich zaległości. Należy zaznaczyć, że odsetki nie są naliczane dla użytkownika, po prostu w określonym przedziale czasowym, klient może zapoznać się z zakupionym towarem.
 

 

To może Cię zainteresować