Polecamy...

Nowoczesna płatność w stylu VISA

12 Wrzesień
2018

Płatności online zdają się stanowić przyszłość. Branża wciąż się udoskonala i poszerza, oferując coraz to nowsze udogodnienia dla kupujących w sieci. Większość banków wkroczyła już dawno w erę płatności bezgotówkowych i internetowych. Być może niedługo klasyczne portfele w torebkach, kieszeniach i plecakach każdego z nas zostaną wyparte przez e-wallety. Visa już uczyniła swój krok ku przyszłości wprowadzając nową usługę Visa Checkout. 

Visa Checkout – co to takiego?
Visa Checkout jest formą płatności online. Stanowi swoisty portfel elektroniczny, dzięki któremu możemy płacić w sieci szybko i bez zbędnych formalności, a jednocześnie w bezpieczny sposób. Opiera się na podobnych zasadach większości pośredniczących w płatnościach platform, ale można bardziej porównać ją do karty bankowej online niż pośrednika. 

Visa Checkout – prościej się nie da
Zasada jest bardzo prosta. Na początek zakładamy darmowe konto przez stronę usługodawcy lub przez stronę sklepu, który oferuje płatność Visa Checkout. Musimy uzupełnić swoje dane teleadresowe, które będą niezbędne do wysyłki zakupionych produktów i dóbr. Dodajemy swoją kartę do konta, uzupełniając konieczne informacje na temat posiadanej karty. Visa Checkout, wbrew pozorom, operuje tak samo na kartach Visa, jak i innych operatorów. System obsługuje karty różnego rodzaju – debetowe, kredytowe czy prepaid. Można dodać dowolną kartę, a stanie się ona naszym portfelem elektronicznym. Udogodnieniem jest, że z jednego konta można logować się na różnych urządzeniach. Po aktywowaniu swojego konta, wybieramy przy zakupach płatność przez Visa Checkout i wystarczy, że przepiszemy kod SMS i nasze zakupy zostaną automatycznie opłacone. 

Visa Checkout – bezpieczne płatności
Klienci ze spokojem mogą podać swoje dane wrażliwe przy zakładaniu konta, gdyż zapewniona jest dla nich odpowiednia ochrona. System bazuje na wieloetapowych mechanizmach ochronnych, a dane nie są udostępniane żadnej innej spółce. Płatności odbywają się przez system 3-D Secure, który wymaga potwierdzenia unikalnym kodem z wiadomości SMS. Dodatkowo, Klienci mogą liczyć na pomoc w przypadku kłopotów z zakupem czy płatnością. Niezadowoleni Klienci z dostawy, produktu mogą skorzystać z usługi chargeback, która pozwala kupującym otrzymać zwrot poniesionych kosztów. 

Partnerzy Visa Checkout?
Liczba sklepów, mających w ofercie płatność przy pomocy Visa Checkout zwiększa się stopniowo. Warto brać pod uwagę fakt, iż jest stosunkowo nowa usługa. Obecnie możemy zapłacić przez Visa Checkout w takich sklepach i serwisach, jak Piotr i Paweł, Pizza Portal, Electro, Media Expert, skycash, bilety 24, biletyregionalne.pl, endo, empik, ole ole!, Polski Koszyk czy PayU.

Korzyści z Visa Checkout?
Dzięki Visa Checkout nie musimy tracić czasu na samodzielne logowanie do banku czy wpisywanie danych w przelewie. Nie musimy także szukać karty w portfelu, by wpisać jej numer do płatności kartą online. Wystarczy jedynie kod sms i gotowe. Płatność odbywa się natychmiastowo, bez zbędnego czekania, dodatkowych okien i formalności. 

Visa Checkout to nowe możliwości w dobie internetyzacji i komputeryzacji, gdzie nowoczesne technologie wypierają klasyczne i staroświeckie rozwiązania. Visa Checkout stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego społeczeństwa, ceniącego sobie płatności bezgotówkowe. 

To może Cię zainteresować