Polecamy...

Obsługa e-płatności dla firm

20 Kwiecień
2019

Współczesny biznes coraz częściej odchodzi od obrotu gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych, co wiąże się z wieloma korzyściami. Otóż dla każdego przedsiębiorcy zaletami korzystania z obrotu bezgotówkowego są np. redukcja kosztów, oszczędność czasu, większa kontrola dokonywanych transakcji oraz globalny zasięg ich usług. Oczywiście to nie wszystko. Płatności bezgotówkowe odznaczają się też większą wygodą dla klientów, którzy zamiast gotówki wolą nosić w portfelu karty płatnicze, albo preferują płatności dokonywane za pośrednictwem sieci.

Dzisiaj podstawowym narzędziem prowadzenia rozliczeń firmy z partnerami oraz urzędami jest przede wszystkim konto bankowe. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i do tej pory nie przyjmowałeś płatności bezgotówkowych, najlepiej jeśli skorzystasz z usług doświadczonego i sprawdzonego pośrednika płatności online, jak np. Dotpay.

Wdrożenie płatności bezgotówkowych
Wdrożenie obsługi płatności bezgotówkowych polega na instalacji terminali do przyjmowania rozliczeń kartami lub systemu obsługi płatności online. Sam proces jest bardzo łatwy. Na rynku płatności istnieje sporo firm, u których można zamówić taką usługę wraz z serwisem. Na wstępie zainteresowany takim rozwiązaniem przedsiębiorca może skontaktować się z bankiem, w którym prowadzi rachunek i sprawdzić, czy nie oferuje on usługi jak instalacja terminali do obsługi kart płatniczych. Jeśli jednak przedsiębiorca chce przyjmować płatności online na własnej stronie internetowej, najlepiej jak skorzysta z usług certyfikowanego serwisu płatności online, jak Dotpay.

Na co zwracać uwagę?
Niezależnie jakiego rodzaju płatności wprowadzimy – czy będą to płatności kartami, czy szybkie przelewy – należy wziąć pod uwagę na klika kwestii. Najpierw zwróćmy uwagę na koszty, ponieważ obsługa płatności bezgotówkowych oznacza dodatkowy koszt, który najczęściej jest określoną prowizja od każdej transakcji, pobieraną przez operatora płatności. Należy też porównywać oferty kilku firm obsługujących płatności. Dowiedzmy się zatem dokładnie, jakie będą koszty obsługi, ponieważ bardzo często chodzi nie tylko o prowizję, ale również o opłaty za raporty z transakcji, instalację usługi oraz koszt transferu środków na konto. Warto też zweryfikować ile rodzajów płatności oferuje dany pośrednik oraz z iloma bankami współpracuje. Dobrym pomysłem jest też zapoznanie się z opiniami użytkowników w Internecie na temat jakości usług danej firmy. Pamiętajmy również, że warunki finansowe, jakie zaoferuje firma obsługująca płatności bezgotówkowe często nie są sztywno z góry określone, a zależą od obrotu, branży, rodzaju usług. Oznacza to, że można domagać się jak najkorzystniejszych dla siebie warunków. Miejmy na uwadze, że koszty, które ponosimy płacąc za obsługą płatności, mają na celu podniesienie wygody naszych klientów. Warto więc zadbać o wybór takiego systemu płatności, który będzie spełniał przede wszystkim ich oczekiwania.

Inwestujmy w systemy e-płatności
Dlaczego? Ponieważ sklepy internetowe poprzez rozbudowywanie swoich platform pod kątem płatności elektronicznych, pokazują swoim klientom profesjonalizm oraz umiejętność dostosowania się do wciąż zmieniających się potrzeb konsumenckich.

 

To może Cię zainteresować