Polecamy...

Rodzaje płatności mobilnych

14 Luty
2018

Polska w światowych rankingach usług bankowych znajduje się na wysokim miejscu. Przyzwyczailiśmy się już do płacenia kartami płatniczymi zbliżeniowo, nie ma także większego problemu z zakupami przez Internet. Nie boimy się robić zwrotów oraz walczyć o swoje prawa konsumenckie. Taka postawa jest bardzo ważna, ponieważ im większe mamy wymagania wobec rynku, tym rosną standardy przeprowadzania procedur. Dzisiaj przedstawimy kilka rodzajów płatności mobilnych, z których warto skorzystać!

Blik
Zacznijmy od najbardziej popularnego obecnie rozwiązania. Blik jest nowoczesnym systemem płatności mobilnych, powstałym z inicjatywy Polskiego Standardu Płatności we współpracy z największymi polskimi bankami. System ten opiera się na bazie wcześniejszego IKO (Banku Polskiego PKO) i i-Kasy (którym operował GetinBank oraz Alior Bank). Do tej pory w projekcie bierze udział kilkanaście banków, m. in. PKO, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millenium, BZ WBK, Alior Bank, Orange Finanse, Getin Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe. Jak z niego korzystać? Blik został zintegrowany z aplikacją mobilną banku, dlatego nie potrzebujesz pobierać nic poza nią. W tej samej aplikacji sprawdzisz stan swojego konta i zrobisz szybki przelew. Dzięki Blikowi rozszerza się zakres działania – zamiast karty płatniczej zapłacisz kodem, który generuje aplikacja. Nie tylko podczas zakupów stacjonarnych, ale także przez Internet – np. serwis Allegro bardzo szybko dostosował swoje metody płatności, by uwzględnić w nich Blik. Co jeszcze „umie” Blik? Na przykład wypłacać gotówkę bez konieczności korzystania z karty płatniczej oraz robić przelew znając jedynie numer telefonu odbiorcy (a nie 26-cyfrowy numer konta bankowego). To spore ułatwienie, które oszczędza dużo czasu na co dzień!

Mastercard Mobile
Mastercard przygotował dla swoich klientów świetną ofertę, dzięki której można kupić bilety przez aplikację mobilną. Stworzył w tym celu system działający na zasadzie wirtualnej portmonetki, którą doładowujemy w dowolnym momencie wybraną przez nas kwotą. Na polskim rynku aplikacje obsługiwane przez Mastercard Mobile to m. in. SkyCash, mPotwór albo Sprytny Bill – dzięki nim, bez podawania szczegółów o naszej karcie płatniczej opłacimy miejsce parkingowe lub kupimy ubezpieczenie podróżne. Mastercard Mobile ewoluuje obecnie w nowy system, Masterpass, który rozszerza swoje usługi także na płatności internetowe. Warto być na bieżąco, jeśli chodzi o ten projekt, ponieważ przyniesie on dużo nowości na polskim rynku. Jeśli chcecie poznać szczegóły, zajrzyjcie na autoryzowaną stronę internetową.

To może Cię zainteresować