Polecamy...

Sklep w telefonie dzięki Masterpass

15 Luty
2018

Zakupy w Internecie to świetna alternatywa zarówno dla wiecznie zapracowanych, jak i dla osób, które kiepsko znoszą atmosferę w galeriach handlowych czy supermarketach. Statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej zamieniają weekendowe wycieczki po sklepach na przeglądanie ofert dostępnych w Internecie. Jako że zapotrzebowanie rynku usługowego wzrasta, mnożą się także internetowe metody płatności, które oferują nam o wiele więcej niż zwykłe przelewy bankowe – do tej pory najpopularniejsze wśród użytkowników.

Nowoczesne rozwiązania od Mastercard - liderów światowych w transakcjach on-line
Jakie to rozwiązania? Trudno je przeoczyć - podczas rozliczania się z naszego internetowego koszyka pojawia się mnóstwo możliwości zapłaty za zakupy. Nowoczesną metodę zaproponował swoim klientom Mastercard, a mowa o płatnościach Masterpass. Jak rozpocząć swoją przygodę z korzystaniem z Masterpassa? Po pierwsze, musimy się zarejestrować. Podczas rejestracji wpisujemy dane osobowe oraz dane naszych kart płatniczych, dzięki czemu nie będziemy musieli tego robić za każdym razem. Oczywiście, jeśli nie mamy pełnego zaufania do superszybkich przelewów, zawsze możemy zaznaczyć opcję weryfikacji karty płatniczej – przebiega ona za pomocą kodu przysłanego na nasz numer telefonu lub przepisania trzycyfrowego kodu, który znajduje się na odwrocie każdej karty. Po zarejestrowaniu się w systemie Masterpass możemy płacić za zakupy z dowolnego miejsca, a do transakcji potrzebujemy jedynie zalogowania się i wpisania numeru PIN.

Czym tak właściwie jest Masterpass?
Masterpass działa na zasadzie wirtualnej portmonetki, do której przypisane są używane przez nas karty płatnicze. Ten system powstał na bazie starego systemu Mastercard Mobile, którego obsługiwały różne aplikacje, np. SkyCash. Dzięki Mastercard Mobile można było kupić bilety pociągowe i komunikacji miejskiej praktycznie w każdym mieście w Polsce, opłacić ubezpieczenie podróżne i miejsce parkingowe. Różnica polegała na tym, że środki na wirtualną portmonetkę w Mastercard Mobile doładowywało się samodzielnie. O ile aplikacja SkyCash nadal działa, niezależna od operatorów telefonii komórkowych i banków, o tyle dzięki Masterpass nie musimy martwić się, że nie ma już środków na koncie. Środki są pobierane na bieżąco z naszego rachunku.

Co zyskujemy?
Brak stania w kolejkach i szybkie przelewy to zaledwie początek zalet Masterpass. Dzięki temu systemowi możemy robić zakupy w każdym sklepie internetowym na świecie z domowego zacisza. Poza tym Mastercard przygotowało dla swoich klientów różne zniżki i bony - warto o tym poczytać!

To może Cię zainteresować