Polecamy...

Visa Checkout – jak to działa?

18 Kwiecień
2019

Firma MasterCard wprowadziła na rynek swoją wersję elektronicznego portfela, który znamy pod nazwą Masterpass. Firma Visa jednak zwlekała trochę z wprowadzeniem podobnego produktu do swojej oferty. Przez ten czas opracowywała nowoczesne zasady bezpieczeństwa. Od jakiegoś czasu możemy już korzystać z tej wygodnej innowacji. Firma Visa swoją usługą odpowiada na rosnące potrzeby e-konsumentów i oddała nam do użytku VISA Checkout. Należy nadmienić, że Polska jest póki co jedynym krajem w Europie, w którym ją uruchomiono! W poniższym tekście opisujemy jak ta nowa usługa działa, w jaki sposób ją zainstalować oraz w jakich sytuacjach okazuje się użyteczna.

Visa Checkout to przede wszystkim szybka, wygodna i bezpieczna forma płatności online, której z powodzeniem możemy używać w naszym kraju. Usługa ta pozwala e-konsumentom płacić online zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych podając jedynie swój login i hasło. Płatności z Visa Checkout można dokonywać u detalistów, jak również na stronach wielu międzynarodowych firm i e-sklepów.

Działanie usługi
Usługa funkcjonuje na zasadzie elektronicznego portfela i przeznaczona jest przede wszystkim dla tych osób, które często robią zakupy online przy użyciu technologii mobilnej. Visa Checkout jest dużym ułatwieniem. Otóż kiedy nabywamy przez Internet produkty lub usługi i musimy zapłacić kartą płatniczą w tradycyjny sposób, zawsze trzeba jej szukać, wprowadzać ręcznie wszystkie dane, a potem udostępniać jeszcze konieczne informacje do wysyłki. Może nie jest to wielce czasochłonne, ale w dłuższej perspektywie może być irytujące i uciążliwe. Niejednokrotnie przełożyliśmy decyzję o zakupach, ponieważ nie chciało nam się szperać w torbie w poszukiwaniu karty. Dzięki elektronicznym portfelom, takim jak Visa Checkout, cały proces robienia zakupów online jest znacznie sprawniejszy. Jedyne, co musimy wykonać, to zarejestrować się w systemie i zapisać w nim dane swoich kart. System obsługuje zarówno karty debetowe, jak i kredytowe, ale również prepaid, i to nie tylko Visy, ale również MasterCard. Z narządzia można korzystać na rozmaitych urządzeniach, jak komputery, tablety oraz smartfony. Tak więc kiedy następnym razem w sklepie online, jako opcję płatności wybierzemy VISA Checkout, wszystkie dane zostaną uzupełnione automatycznie. Trzeba dodać, że przy większych sumach będziemy musieli jedynie potwierdzić transakcję specjalnym kodem SMS w calach bezpieczeństwo. Od teraz kupować online możemy zawsze i wszędzie, nawet wtedy kiedy nie mamy przy sobie naszej karty!

Firma Visa Inc.
Firma Visa Inc. od wielu lat zajmuje się technologiami płatniczymi i świadczy szybkie, bezpieczne oraz komfortowe usługi płatności elektronicznych na rzecz konsumentów, firm, instytucji finansowych oraz różnych jednostek sektora publicznego w ponad 200 krajach na świecie. Firma nie jest oczywiście bankiem, nie wydaje więc kart płatniczych, nie udziela kredytów oraz nie ustala opłat pobieranych od użytkowników, jednak dzięki wprowadzanym przez nią innowacjom jej klienci z grona instytucji finansowych mogą oferować swoim klientom dużo większy wybór płatności online oraz znacznie większy komfort i bezpieczeństwo.

 

To może Cię zainteresować