Polecamy...

Wygodne zakupy dzięki Masterpass

13 Luty
2018

Mastercard, czołowa organizacja zajmująca się płatnościami internetowymi, zaproponowała swoim klientom nowoczesne i wygodne rozwiązanie – założenie cyfrowego portfela Masterpass. Dzięki temu dostaliśmy możliwość robienia zakupów na całym świecie w komfortowy sposób, bo wystarczy nam jakiekolwiek urządzenie (laptop, tablet, smartfon) z dostępem do Internetu, by za nie zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany, jak działa usługa Masterpass, koniecznie przeczytaj artykuł poniżej.

Wirtualna portmonetka
Być może niektórzy klienci Mastercard pamiętają usługę Mastercard Mobile, dzięki której zakładaliśmy wirtualny portfel, z którego można było opłacać np. bilety komunikacji miejskiej lub miejsca parkingowe. Do obsługi Mastercard Mobile potrzebna była aplikacja mobilna – albo uniwersalny SkyCash, albo aplikacja wypuszczona przez bank uczestniczący w projekcie (np. mPotwór albo Sprytny Bill). W tej chwili Mastercard proponuje nam korzystanie z elektronicznego portfela na znacznie prostszych warunkach. Co musimy zrobić? W Masterpass rejestrujemy karty płatnicze (dla klientów banków: BZ WBK, Raiffeisen Polbanku, BGŻ BNP Paribas lub Pekao SA) w systemie. Robimy to tylko raz, bo przy płaceniu za zakupy nie będziemy musieli już wprowadzać swoich danych. Po prostu wybierzemy opcję płacenia Masterpass, a system zaprowadzi nas do wirtualnego portfela, gdzie od zaakceptowania transakcji dzieli nas jedynie wpisanie kodu PIN. Oczywiście, jeśli nie ufamy w pełni takiej metodzie płacenia, możemy zaznaczyć opcję dodatkowej weryfikacji naszej karty płatniczej. Weryfikacja przebiega albo za pomocą kodu wysłanego nam na nasz numer telefonu lub wpisania kodu CVV2 (Visa), CVC2 (MasterCard), Card Security Code (American Express) – znajduje się on na odwrocie naszej karty płatniczej.

Wady i zalety korzystania z Masterpass
Zacznijmy od wad, których w porównaniu do zalet nie ma prawie wcale. Przede wszystkim ogranicza nas technologia. Do korzystania z Masterpass potrzebne jest nam bowiem urządzenie, które ma dostęp do Internetu i pełną baterię, co nie zawsze jest możliwe. Dlatego warto nosić przy sobie ładowarkę albo powerbank, bo dzięki temu możemy robić zakupy z dowolnego miejsca – w podróży, w domu, podczas spaceru (co jest ogromną zaletą). Rozładowane urządzenie i brak dostępu do Internetu uniemożliwią nam dostęp do naszego wirtualnego portfela. A jeśli chodzi o więcej zalet - zdecydowanie stawiamy na bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Pamiętaj, że platformy współpracujące z bankami podlegają bankowym zabiezpieczeniom, które stoją na najwyższym poziomie.
 

To może Cię zainteresować