Polecamy...

Zalety i wady wirtualnych portmonetek: Masterpass

15 Luty
2017

Wirtualne portmonetki to jedna z popularniejszych metod płatności internetowych łatwo dostępna na polskim rynku. Wielu użytkowników ceni sobie prostotę systemu oraz brak ograniczeń podczas korzystania z niego. Czy taki system nie ma wad? Które elektroniczne portmonetki są najpopularniejsze? Specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka informacji o wadach i zaletach tego rodzaju płatności internetowej. Koniecznie przeczytajcie artykuł poniżej.

Jak działa system wirtualnego portfela?
Użytkownicy lubią elektroniczne portfele między innymi dlatego, że nie jest to w żadnym wypadku usługa zobowiązująca. Systemy, w zależności od platformy, na którą się zdecydujemy, działają na zasadzie dobrowolnych doładowań na wirtualne konto. Do najbardziej znanych platform należy m. in. PayPal, Moneybookers czy Masterpass. Aby zacząć korzystać z którejś z nich, musimy się zarejestrować i aktywować konto. Dalsze używanie ich jest już banalnie proste, wystarczy podążać za instrukcjami generowanymi przez system.

Zalety wirtualnego portfela
Wirtualne portmonetki sprawdzają się przede wszystkim dla osób, które lubią robić zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Mają one globalny zasięg, a transfery wykonywane są w czasie rzeczywistym, dzięki czemu pieniądze trafiają na konto odbiorcy w kilka minut. To daje im kolejny plus, czyli szybki przebieg operacji, co nie jest takie oczywiste, kiedy np. robimy standardowy przelew bankowy (bo czas przelewu zależy od godzin sesji w danym banku). Następną niewątpliwą zaletą są niskie koszty, jakie generuje korzystanie z wirtualnego portfela. Odbieranie i wysyłanie pieniędzy jest całkowicie za darmo (korzystając np. z opcji Masterpass), opłaty są pobierane za wybieranie gotówki z wirtualnego konta oraz podczas przewalutowania (dlatego warto zakładać portfele w różnych walutach, wtedy unikniemy bankowych stawek).

Wady wirtualnego portfela
Kwestią dyskusyjną jest bezpieczeństwo wykonywanych transakcji za pośrednictwem wirtualnego portfela. Wiele tutaj zależy od platformy, z jakiej korzystamy. Dlatego warto czytać wszystkie regulaminy i przeglądać autoryzowane strony internetowe, gdzie dowiemy się, czy dana platforma posiada wszelkie uprawnienia i certyfikaty. Nie lekceważmy tej kwestii, bo priorytetem powinno być dla nas chronienie danych osobowych. Jakie platformy są godne polecenia? Przede wszystkim te stworzone dla klientów banków – np. wspomniany już Masterpass. Klienci banków BZ WBK, Raiffeisen Polbanku, BGŻ BNP Paribas lub Pekao SA mogą swobodnie dokonywać płatności on-line.

To może Cię zainteresować